Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 947 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Pieniądze leżą na ziemi

piątek, 20 listopada 2009 10:38

Chciałabym podrążyć trochę temat Polaków i ich skłonności do "niezarabiania" pieniędzy.

Znam wiele osób, które narzekają na swoją pracę, kiepskie zarobki, złą atmosferę, złośliwego szefa, ale nic z tym nie robią, tylko tkwią w takiej beznadziei przez wiele lat. Znam też osoby, które pracy w ogóle nie mają, mało aktywnie jej szukają i też narzekają. Myślą, że im samo coś z nieba spadnie.

A najlepsze jest to, że spada. I co wtedy się dzieje, kiedy taki delikwent czy delikwentka otrzymuje propozycję zarabiania pieniędzy ode mnie. Słyszę najczęściej: "Nie widzę tu szansy dla siebie. Nie, to nie dla mnie, ja się do tego nie nadaję. A ile to można zarobić, pewnie nie jakieś kokosy."

Po pierwsze - nie jest to kwestia szansy, bo szansę to można mieć w totolotku, a raczej jej brak. Jest to kwestia pracy, ciężkiej pracy. Ciężkiej w cudzysłowie, bo oczywiście nie można porównać do machania kilofem pracy, w której: wstajesz o której chcesz, idziesz lub dzwonisz do kogo chcesz, prowadzisz miłą rozmowę, np. przy herbacie i proponujesz zakup dobrych i niezbędnych w każdym domu produktów albo zarabianie pieniędzy. Tak tak, bo tu chodzi o proponowanie biznesu, w którym można zarabiać pieniądze. Taka to jest praca.

Po drugie, skąd taka delikwentka wie, że to nie dla niej, jeśli nie spróbuje. A czy siedzenie w okienku na poczcie albo w supermarkecie na kasie jest dla niej? Też nie. Ale siedzi tam, bo tak łatwiej, kiedy ktoś palcem pokaże, co ma robić. No więc siedzi te 8 godzin dziennie i robi. A później narzeka, jaka ta praca durna, mało ambitna, bez perspektyw na rozwój, no i oczywiście słabo płatna. A dzieci w tym czasie samopas w domu albo z opiekunką, której trzeba oddać większość z tej i tak marnej pensji. I tak lata lecą.

Pytam więc, jaki to ma sens? Czy nie lepiej wziąć życie w swoje ręce i zmienić coś? Czasem wystarczy po prostu podjąć decyzję. Pieniądze naprawdę leżą na ziemi, trzeba je tylko podnieść.

Znam na szczęście także osoby, które wiedzą, czego chcą od życia i konsekwentnie do tego dążą. Osoby, które wstają rano z uśmiechem i same sobie wyznaczają plan działania, same są sobie szefem.
Jedna z takich osób sprawiła, że teraz jestem tu gdzie jestem i że nie muszę wracać do mojej pracy na etacie, którą z roku na rok lubiłam coraz mniej. Mam czas dla dziecka i męża. Jeśli akurat chcę wyjechać na urlop, to nikogo nie muszę prosić o zgodę. Nikt się nie skrzywi, jeśli zachoruję. Nie muszę się bać, że ktoś mnie zwolni z pracy. Nie żyję w nadziei, że może w końcu w tym miesiącu dostanę premię od szefa lub podwyżkę. Ja podwyżki daję sobie sama, jeśli mam na to ochotę. Taki jest właśnie MLM. Biznes dający niezwykłe możliwości zarówno zarabiania coraz to większych pieniędzy, jak i zawodowego i osobistego rozwoju.

A jeśli ktoś tego nie dostrzega, to niech narzeka dalej.
Podziel się
oceń
2
1


Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Na blogu znajdziesz informacje na temat MLM, firmy Betterware, jej produktów i newsów. Z nami możesz również znaleźć ciekawą pracę.

Statystyki

Odwiedziny: 27068

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

Pytamy.pl